Ile kosztuje zdjęcie i utylizacja eternitu?

Pokrycia eternitowe dachów zawierają szkodliwe dla zdrowia ludzi włókna azbestowe. Jeżeli posiadają Państwo taki dach, warto zainteresować się kwestią wymiany jego pokrycia. Ile kosztuje zdjęcie i utylizacja eternitu? Odpowiedź na to pytanie jest złożona.

Ile kosztuje zdjęcie i utylizacja eternitu?

Istnieje wiele firm zajmujących się utylizacją eternitu. W każdym przypadku koszty ustalane są indywidualnie, biorąc pod uwagę między innymi powierzchnie dachu.

Ceny różnią się także w zależności od regionu Polski. Średnie ceny w 2022 roku wahały się między 19 a 27 zł/m2 brutto. Rozbieżność jest spora, najlepiej więc osobiście zapytać o wycenę dla swojego dachu.

Zdjęcie i utylizacja eternitu – co dalej?

Po zdjęciu pokrycia dachu należy go zutylizować zgodnie z przepisami prawa. Nie można składować eternitu na swojej posesji, wyrzucać na nieprzystosowane do tego wysypiska, czy co najgorsze porzucać śmieci w lesie. Są to odpady szkodliwe i powinny być wywożone na specjalnie przeznaczone do tego wysypiska. Na stronie bazaazbestowa.gov.pl można znaleźć aktualnie działające składowiska.

Nasza firma od kilkunastu lat profesjonalnie zajmuje się usuwaniem azbestu, prowadzimy również wpisy wyników inwentaryzacji. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu.

Czy można samemu zdemontować eternit z dachu?
Bezpieczne metody demontażu i utylizacji pokryć dachowych zawierających azbest
Menu